Mercedes-Benz

Wydarzenia Historia.

Wspomnienie wydarzeń i eventów marki Mercedes-Benz – w Auto Frelik.

3 grudzień 2016r. Mobilny Salon i Serwis Mercedes-Benz Auto Frelik w Inowrocławiu

W sobotę 3 grudnia Inowrocław przywitał nas słoneczną aurą i gorącą atmosferą. Na spotkanie z naszym serwisem i salonem, przed Galerią Solną, przybyli zarówno właściciele jak i miłośnicy Mercedes-Benz.

Mobilny Salon i Serwis Mercedes-Benz Auto Frelik specjalnie na ten dzień przygotował wspólną ekspozycję i prezentację SUV i VAN. Nasz mobilny serwis tego dnia przeżywał prawdziwe oblężenie, sprawdzając stan techniczny mercedesów.

Wszystkim gościom dziękujemy za tak liczne przybycie i ciepłe przyjęcie.
Do zobaczenia w Auto Frelik.

1 październik 2016r Grand Prix Polski w Toruniu
Grand Prix Polski w Toruniu

Toruński Grand Prix Speedway już za nami !
Dziękujemy za wspaniałe emocje i cieszymy się,że pojazdy Auto Frelik mogły uświetnić tak wspaniałą imprezę.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom.
Serdecznie pozdrawiamy wspaniałych kibiców i wielbicieli motoryzacji ze wszystkich stron świata.
Do zobaczenia.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej

4 czerwca 2016 Gala 50-lecia Firmy Auto Frelik CKK Jordanki

W dniu 4 czerwca 2016r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, odbył się uroczysty bal z okazji jubileuszu 50-lecia firmy Auto Frelik.

W wydarzeniu uczestniczyło kilkuset wyśmienitych Gości z całej Polski.
Galę rozpoczęto od prezentacji całego zespołu firmy Auto Frelik, który wkroczył do sali balowej działami z różnych wejść, stając na scenie w galowym szyku. Prezentację zakończyło wejście na scenę prezes firmy Pani Anny Frelik, która stanęła na czele całego zespołu. Wykonany pokaz w świetle reflektorów i przy dźwiękach utworu Heart of Courage - Thomasa Bergersena, bardzo wzruszył gości i doprowadził do łez.

Pani Prezes w imieniu własnym i całego zespołu Auto Frelik, powitała i podziękowała gościom za przybycie zapraszając na film o 50 latach historii firmy. Film składał się z dwóch części. W pierwszej opowiadał o założycielu firmy Panu Tadeuszu Frelik i odległych początkach działalności firmy.

Druga część odnosiła do czasów teraźniejszych i ludzi którzy tworzą firmę. Filmy wzbudziły wiele emocji, wzruszeń i łez. Kilkuminutowa opowieść była krótkim kompendium opowiadającym o dziele 50 letniej ewolucji firmy.

W następnych słowach swojego przemówienia Anna Frelik skierowała wiele ciepłych i wzruszających słów do przybyłych oficjeli, partnerów biznesowych, klientów, przyjaciół i pracowników firmy. Opowiadając o dawnych czasach często odnosiła się do głównych filarów firmy, podkreślając, że zawsze najważniejszy jest człowiek i szacunek do innych.

Kolejnym punktem wieczoru, był wyjątkowy prezent dla nieżyjącego Tadeusza Frelik. W hołdzie dla swojego szefa, pracownicy własnymi rękoma odrestaurowali zabytkowy model Mercedesa 114 Coupe z 1968 roku. Pamiętając o „Człowieku”, dla którego liczył się „Człowiek” w swoją pracę włożyli całe serce. Auto wyjechało spod sceny, stając w światłach reflektorów wyglądało imponująco i zrobiło niesamowite wrażenie.
Prowadzącym uroczysty bal był Maciej Dowbor, który pochodzi z Torunia, znając historię przedsiębiorstwa, przytoczył dzieje firmy z dawnych lat.
Prowadzący zapraszał na scenę znamienitych oficjeli. Głos zabrali przedstawiciele lokalnych władz, instytucji państwowych i partnerów biznesowych firmy Auto Frelik:
Prezydent Miasta Torunia - Pan Michał Zaleski
Prezes Rzemiosła Polskiego - Pan Jerzy Bartnik
Wiceprezes Polskiego Związku Motorowego - Pan Michał Sikora
Dyrektor Mercedes-Benz Polska MB Vans - Pan Christoph Stemmer
Dyrektor ds. Produktu i Marketingu Pan Artur Konarski
Dyrektor Mercedes-Benz Bank Mercedes-Benz Leasing Polska - Pan Wojciech Bernacki
Ducati Polska - Pan Krzysztof Król
Jeep Polska - Pan Maciej Ratyński i Pan Tomasz Śliwowski

Kolejnym elementem uroczystości było widowisko akrobacji powietrznej oraz pokaz akrobatyki sportowej. Show wykonały zespoły Adadgio oraz Nashiart w świetle reflektorów, balansując na wysokości wywołali zdumienie i zachwyt, dostarczając wyjątkowych emocji.

Na tą okazję został wykonany tort ze specjalnie zaprojektowanym logiem jubileuszowym 50 lat Auto Frelik, który wjechał do sali w kulminacyjnym momencie wieczoru.
Oprawę muzyczną uroczystości jubileuszowej zapewnili Michał Grobelny i Jagoda Kret oraz Eliasz Orchestra.
Tego wieczoru wszystko było wspaniałe. Doborowe towarzystwo, panująca atmosfera i moc atrakcji sprawiły, że czas szybko mijał. Zabawa taneczna trwała do wczesnych godzin rannych.

Szanowni Goście, dziękujemy że zechcieliście z nami świętować uroczysty jubileusz 50-lecia istnienia Firmy Auto Frelik. Tworząc niezapomnianą i wspaniałą atmosferę mobilizujecie nas do dalszej pracy skoncentrowanej nad rozwojem firmy.
DZIĘKUJEMY

14 maja 2016 Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie

14 maja na stadionie PGE Narodowy zobaczyliśmy zawody Grand Prix w ramach tegorocznej rywalizacji o indywidualne żużlowe mistrzostwo świata.

I mimo że, żadnemu z czterech Polaków nie udało się awansować do finału tradycyjne nie mogło na tak prestiżowej imprezie zabraknąć obecności firmy z piedzięsięcioletnią tradycją motoryzacyjną Auto Frelik. Wspaniałą oprawę imprezy uświetniały stoiska firmowe Mercedes-Benz Auto Frelik Anna Frelik Sp. K. Zawodnicy prezentowali się w autach firmy. Zawody na żywo śledziło ponad 50 tysięcy kibiców a wraz z nimi pracownicy Auto Frelik.

Grand Prix

Rywalizcję Grand Prix Polski wygrał Tai Woffinden. Oprócz niego odpowiednio na niższych stopniach podiuim uplasowali się Greg Hancock i Matej Zagar. Z kolei z Polaków najlepiej wypadli Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, którzy zawody zakończyli w półfinale.

Na znakomicie przygotowanym torze toczyła się niezwykle wyrównana rywalizacja i nie brakowało tego co kibice żużlowi kochają najbardziej, czyli mijanek na dystansie. Wszyscy marzyli oczywiście o zwycięstwie Polaka, ale i bez tego fani opuszczali Narodowy w dobrych humorach. Polacy zaczęli Grand Prix w Warszawie niezbyt udanie - w pierwszej serii zawodów zdobyli zaledwie 4 punkty. Na szczęście później biało-czerwoni spisywali się znacznie lepiej. Jako pierwszy awans do półfinału zapewnił sobie Maciej Janowski, który w znakomitym stylu wygrał 13. wyścig. W ostatniej serii startów do Janowskiego dołączył Bartosz Zmarzlik. Wychowanek gorzowskiej Stali przez całe zawody był bardzo szybki, ale do ostatniego biegu musiał drżeć o awans, bo w 16. biegu spowodował wypadek kolegi z reprezentacji, Piotra Pawlickiego. Na szczęście w decydującym starcie Zmarzlik pozostawił za plecami m.in. byłego mistrza świata Grega Hancocka. Warszawski turniej był niezwykle pechowy dla Pawlickiego, który aż trzy razy notował wypadek, w tym dwa razy nie ze swojej winy. Lesznianin dzielnie walczył do końca o każdy punkt, ale na półfinał było to zdecydowanie za mało. Także startujący z "dziką kartą" Patryk Dudek odpadł po rundzie zasadniczej. Zielonogórzaninowi zabrakło do awansu jednego punktu. Można było odnieść wrażenie, że Dudek za późno dogadał się z odpowiednimi ustawieniami motocykla. Niestety półfinały okazały się pechowe dla Polaków. Zarówno Janowski, jak i Zmarzlik startowali z czwartego pola, które nie było w tej fazie zawodów zbyt korzystne. Polacy przegrywali starty, a na dystansie tylko Janowskiemu udało się wyprzedzić Fredrika Lindgrena. Zmarzlik w swoim biegu przyjechał ostatni. Lindgren także mógł czuć wielki niedosyt, bo odpadł w półfinale po tym, jak w świetnym stylu wygrał rundę zasadniczą. Szwed startował jako jedyny na nowym motocyklu GTR, przygotowanym przez tunera Marcela Gerharda. Finał był popisem mistrza świata, Taia Woffindena, który jadąc z fatalnego czwartego pola, popisał się znakomitym manewrem w pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca. Rezerwowym w zawodach był wychowanek Włókniarza Częstochowa, Maksym Drabik, syn dwukrotnego mistrza Polski, Sławomira Drabika. Częstochowianin, który startuje w barwach Betardu Sparty Wrocław nie miał jednak okazji, aby wyjechać na tor.

Grand prix

W niedzielę 15.05.2016r. również na Stadionie Narodowym odbył się mecz Polska - Reszta Świata. Przed spotkaniem - po 26 latach występów w biało-czerwonych barwach - z reprezentacją pożegnał się Tomasz Gollob, zdobywca złotych medali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Świata. W oprawie tego wydażenia również uczestniczyła Firma Auto-Frelik

7 kwietnia 2016 Premiera Mercedes E Klasa
Arcydzieło inteligencji
Premiera E Klasa

W nietypowej scenerii hangaru Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy, 7 kwietnia odbyła się przedpremiera nowego Mercedesa Klasy E.
Najnowsza odsłona biznesowej limuzyny - od lat definiującej pewne motoryzacyjne standardy - została zaprezentowana w industrialnych wnętrzach hangaru lotniczego. Nowoczesność w nieco surowym wydaniu - to połączenie zawsze wybitnie działa na wyobraźnię.

W czwartkowy wieczór blisko 250 zaproszonych gości obejrzało pokaz 5 samochodów Klasy E. Niedostępność miejsca podnosiła prestiż Eventu a prezentowane odrzutowce dawały niesamowity efekt.

W213 to połączenie stylowej sylwetki z charakterystycznymi przetłoczeniami, sporych rozmiarów grillem i opadającą linią dachu, ze szlachetnie wykończonym wnętrzem z nieznanym dotąd poziomem komfortu i bezpieczeństwa. Nowa Klasa E w porównaniu do swojego poprzednika jest przede wszystkim bardziej przestronna i błyskotliwa. I właśnie na inteligencję w przypadku najnowszego W213 postawili inżynierowie Mercedes-Benz. Limuzyna od kół po sam dach naszpikowana jest nowinkami technologicznymi. To zdecydowanie arcydzieło inteligencji.

Wyposażony jest też w aktywne systemy bezpieczeństwa. Drive Pilot, które kontrolują sytuację na drodze i reagują wyhamowując auto przed przeszkodą lub je omijając. Boczny PRE-SAFE Impuls: innowacja służąca ochronie ludzi znajdujących się w samochodzie. Pilot Zdalnego Parkowania, który działa w połączeniu z telefonem. Najinteligentniejsze światła na rynku i wiele innych.

Cena nowego mercedesa zaczyna się od 190 tys. zł.

Zapraszamy do foto galerii z eventu premierowego

06-07 luty 2016 Tleń
Spotkanie Szkoleniowo-Integracyjne

Integracja 2016

06-07 lutego 2016 w Ośrodku "Perła Borów" w Tleniu odbyło się spotkanie Szkoleniowo-Integracjne pracowników Auto Frelik.
Szefowie działów podsumowali ubiegły 2015 rok i przedstawili plany na rok bieżący. Poszczególne departamenty w zespołach omówiły strategię realizacji założonych planów. W ramach integracji pracownicy wraz z zarządem wzieli udział w konkurencjach terenowych zakończonych smaczną grochówką i kiełbaską z ogniska. Zwycięskie zespoły zostały przez Panią prezes Annę Frelik udekorowane pamiątkowymi medalami.     

10 styczeń 2016
Auto Frelik Mercedes-Benz wspiera WOŚP

Podczas 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na bydgoskim Starym Rynku, można było oklejać serduszkami Mercedesa Sprintera. Akcja miała oczywiście charakter charytatywny. Za każde naklejone serduszko Mercedes-Benz przelewał 1 zł na konto fundacji

21 sierpnia 2014 Nowa Klasa S

Auto marzeń i ideał całej branży – nowa Klasa S. Przedpremierowy pokaz nowego modelu samochodu Mercedes-Benz odbył się 21 sierpnia w Hotelu 1231 w Toruniu. Z całą pewnością można powiedzieć, że każdy dotyk, każda chwila z tą wyjątkową luksusową limuzyną staje się niezwykłym przeżyciem. Firma Auto Frelik miała niebywały zaszczyt zaprosić swoich klientów na jedyny taki przedpremierowy pokaz. Wyjątkowość tego modelu oraz miejsca spowodowała, że frekwencja dopisała.

26 czerwca 2014

26 czerwca 2014
26 czerwca 2014

26 czerwca 2014 roku mieliśmy okazję zaprezentować Państwu "nowe dziecko" marki Mercedes-Benz Klasa V. Premiera odbyła się w malowniczym ogrodzie toruńskiego hotelu Copernicus. Samej premierze i odsłonie Klasy V towarzyszył pokaz pirotechniczny. Chcąc umilić naszym Klientom ten wyjątkowy wieczór przygotowaliśmy niespodziankę. Około godziny 22:00 zatańczyła dla nas toruńska grupa tancerzy z ogniem. Artyści wykazali się nie lada talentem, efekty były oszałamiające.